Loading...

Лікування аденоми простати

Лікар уролог » Лікування » Лікування аденоми простати

Одним з найпоширеніших захворювань чоловіків є аденома передміхурової залози, або аденома простати (простатит). Виникає вона через розростання передміхурової залози внаслідок вікових змін гормонального фону. Лікування аденоми простати, в разі діагностування цього захворювання, є обов’язковим та невідкладним.

При аденомі внутрішні клітини простати поступово збільшуються, розростаються та здавлюють уретральний канал, що призводить до порушення процесу сечовипускання. При відсутності лікування застійні явища у сечовому міхурі стають постійними. Це призводить до хронічної чи гострої затримки сечі, і таким чином підвищується ризик виникнення:

 • циститу;
 • уретриту;
 • пієлонефриту;
 • ниркової недостатності.

Перші ознаки аденоми з’являються після того, як простата починає здавлювати сечівник. Дані патологічні зміни зустрічаються в кожного четвертого чоловіка після 40 років, і в кожного другого після 50 років.

Оскільки аденома є доброякісною пухлиною простати, своєчасне лікування позбавить від виникнення ускладнень, а в деяких випадках, й передчасного летального кінця, в майбутньому. Аденома простати не відноситься до онкологічного захворювання, але термін «доброякісна» не виключає можливості переродження пухлини в злоякісну (на ракову).

Види та симптоми захворювання

Аденома простати, лікування у Львові якої можна пройти в нашій клініці, може бути двох основних видів:

 1. Простатит хронічний. Він є найпоширенішим типом захворювання, симптоми якого з’являються та зникають на протязі декількох місяців.
 2. Простатит гострий. Симптоматика цього виду з’являється раптово і дуже тяжка. Це небезпечно для життя, тому лікування гострого простатиту повинно проводитись невідкладно.

Ціни на лікування аденоми простати

 • Консультація лікаря
  300 грн
 • Ендоскопічна операція
  від 5000 грн
 • Відкрита операція
  від 5000 грн
Адреса
Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м.Львова.
М. Львів, вул. Івана Миколайчука 9

Перелік ознак та симптомів аденоми простати

В залежності від типу хвороби вони відрізняються, але є основні симптоми, до яких відноситься:

 1. Пекучість, біль під час сечовипускання (дизурія).
 2. Потреба у частому сечовипусканні, особливо в нічний період (ніктурія), чи термінова потреба в випусканні сечі.
 3. Утруднене сечовипускання.
 4. Каламутність сечі, наявність в ній крові.
 5. Больові відчуття в животі, на ділянці між прямою кишкою та мошонкою, в паховій області, в попереку.
 6. Дискомфортні чи больові відчуття в статевих органах (яєчках, пенісі), в процесі еякуляції.

В період гострого прояву хвороби (бактеріальний простатит) пацієнти відчувають біль у м’язах, в них проявляються інші характерні симптоми, також може виникати лихоманка, озноб.

Як лікується простатит

Лікування аденоми відбувається, в залежності від протікання хвороби, її складності та інших факторів, медикаментозним способом чи шляхом проведення хірургічної операції. 

Під час медикаментозного лікування хворому призначаються різноманітні препарати (антибіотики, знеболювальні, альфа-блокатори). В деяких випадках медикаментозна терапія здатна тільки призупинити розвиток патологічних процесів, і усуває лише симптоми.

До найбільш ефективного способу лікування простатиту відноситься хірургічне втручання. Видалення аденоматозних тканин, що розрослися, оперативним шляхом є єдиним способом повного відновлення прохідності сечівника, і тим самим отримання перемоги над хворобою. 

В сучасній урології застосовується 3 основних радикальних методи:

 1. Трансуретральна резекція (ТУР).
 2. Лазерна вапоризація.
 3. Лазерна енуклеація.
Трансуретральна резекція

Є найбільш розповсюдженою операцією, що в порівнянні з відкритою простатектомією, проводиться без розрізу здорових тканин. Виконується з застосуванням спеціального ендоскопічного інструменту – уретроскопу.

Завдяки цьому вдається суттєво знизити появу ускладнень та скоротити тривалість постопераційного періоду (він продовжується не більше 3-х днів). Виконується ТУР тільки за умови, якщо аденома невеликого розміру.

Вапоризація за допомогою лазеру

Суть процедури полягає у випарюванні аденоматозних тканин за допомогою лазерного променю. Цей метод відноситься до менш інвазивного, якщо порівнювати його з ТУР. При ньому відбувається більш точний вплив на хворі тканини при меншому їх травмуванні.

Завдяки цьому ускладнення мінімальні, а відновлення більш швидке. Процедура вапоризації передбачає тромбування судин, завдяки чому суттєво знижується ризик виникнення кровотечі.

Лазерна енуклеація

Дана процедура здатна в найкоротший термін побороти хворобу та запобігти виникненню рецидивів. Лазерна енуклеація аденоми передміхурової залози відноситься до найсучаснішого методу, який передбачає максимально точне зрізання аденоматозної тканини лазерним променем, яка подрібнюється і видаляється з сечовивідних шляхів.

Процедура поєднала в собі такі переваги, як:

 • повне позбавлення від аденоми;
 • малоінвазивність;
 • нетривалий відновлювальний період після операції (від 1 до 2 днів).

Ефективною лазерна енуклеація є під час лікування аденоми будь-якого розміру, також вона дозволяє зробити біопсію з ціллю виключення раку простати.

Замовити процедуру лікування аденоми простати можна на сайті нашої клініки. Ми пропонуємо оптимальні ціни, лікування під наглядом кваліфікованих спеціалістів, з застосуванням інноваційного обладнання.

Наші послуги
Лікування

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) (аденома – застарілий термін) – одне з найбільш поширених захворювань чоловіків похилого та старечого віку, яке характеризується збільшенням передміхурової залози в розмірах. Симптоми ДГПЗ виявляються приблизно у 50% чоловіків старше 60
років і у 80% – старше 80 років. За статистикою, кожен другий чоловік старше 50 років звертається до лікаря з приводу аденоми передміхурової залози. За останніми статистичними даними, майже у половини чоловіків у віці 40 років є ті чи інші зміни в простаті, які пов’язані з її збільшенням (гіперплазію).

Аденома простати (доброякісна гіперплазія передміхурової залози) – доброякісна, гормонально залежна пухлина із залозистого епітелію, що
розвивається з рудиментів периуретральних залоз, які розташовуються концентрично в простатичної частини сечівника близько передміхурової
залози.

Як проявляється аденома передміхурової залози

Захворювання проявляється переважно розладами сечовипускання. Вважається, що захворювання починається в той момент, коли сечовипускання, особливо з наповненим сечовим міхуром, перестає приносити задоволення. В ідеалі чоловіки повинні звертатися до лікаря саме в цей момент.