Loading...

Лазерна літотрипсія

Якщо в нирках та сечовивідних шляхах діагностовано наявність каменів, які не виходять самостійно, від них потрібно позбавлятись. Для цього застосовується сучасна методика – лазерна літотрипсія.

Що собою представляє

Ця методика є високотехнологічною, за допомогою якої відбувається безконтактне руйнування твердих утворень різного типу при сечокам’яній хворобі. Дроблення каменів в нирках, сечовивідних шлях і сечівнику відбувається за допомогою лазера, шляхом підведення міні відеокамери до конкременту через сечовивідні шляхи, та літотриптера – спеціального лазерного зонда.

Літотриптер впливає на камінь та руйнує його. Забезпечення візуального ендоскопічного контролю дозволяє роздробити тверді утворення в нирках або будь-яких відділах сечовивідних шляхів, та повністю вивести їх назовні.

Чому потрібно видаляти камені

Камені з нирок можуть потрапляти в сечовід і перекривати його. Рух твердих утворень з нирки по сечоводу призводить до ниркової коліки. Під час неї пацієнт страждає від нестерпних нападів болю, які можуть тривати до декількох годин.

Під час блокування нирки порушується вільній відтік сечі, що призводить до її застою в нирці та виникненню запалення, роздування чашок та лоханки, утворення гідронефрозу нирки. При тривалому гідронефрозі нирка гине.

В разі потрапляння каменю до сечового міхура він може там залишитись і розростись до гігантського розміру (до 10 см у діаметрі), заповнивши практично всю порожнину сечового міхура. При потраплянні конкременту з сечового міхура до сечівника та застряганні в ньому, виникає сечокам’яна хвороба уретри.

Саме застосування лазерної літотрипсії, що є малоінвазивним методом видалення каменів, дозволяє ефективно позбавитись від твердих утворень, при чому ризик розвитку ускладнень в цьому випадку буде мінімальний.

Переваги літотрипсії

Крім того, що літотрипсія є малоінвазивною, з мінімальним ризиком розвитку ускладнень, серед інших переваг цієї сучасної методики можна виділити:

 1. Можливість видалення каменів, незалежно від їх локалізації, походження та сольового складу.
 2. В деяких випадках для видалення конкрементів достатньо навіть однієї процедури.
 3. Після процедури фрагменти каменів не залишаються.
 4. Нетривалий період реабілітації (від 1 до 2 днів).
 5. Збереження естетичного зовнішнього вигляду шкіри, відсутність шрамів, завдяки тому, що під час літотрипсії шкірні покрови не задіяні, оскільки ендоскопічна операція проводиться через сечівник.
 6. Можливість ефективно видаляти камені будь-якого розміру – від найменших до 1,5-2 см в діаметрі, до великих.
 7. Процедура повністю безболісна.

Для того, щоб лікування було максимально ефективним, а процес реабілітації пройшов без появи ускладнень, пацієнти проходять комплексну передопераційну підготовку.

Ціни на дроблення каменів Львів

 • Перкутанна літотрипсія
  від 8.000 грн
 • Контактна літотрипсія
  від 7.000 грн
 • Дистанційна літотрипсія
  від 5.500 грн
Адреса
Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м.Львова.
М. Львів, вул. Івана Миколайчука 9

Наші послуги
Лікування

Коли потрібне лазерне дроблення каменів

Призначається лазерна літотрипсія при:

 • діагностуванні каменів в нирках, сечоводі або сечовому міхурі розміром від 0,5 до 2,5 см;
 • наявності протипоказань для проведення дистанційної літотрипсії;
 • гострих нападах ниркової коліки;
 • відсутності позитивних результатів після проведення дистанційної літотрипсії;
 • за умови, якщо камені сечоводу та камені сечового міхура;
 • конкрементах, що мають високу щільність, складну форму та великий розмір (більше 10 мм);
 • протяжних «кам’яних доріжках», що утворились після дистанційної літотрипсії.

Проводиться лазерна літотрипсія тільки після ретельного обстеження лікарем. Для проведення лазерної літотрипсії існують і протипоказання (гострі запальні процеси сечостатевої системи, стриктура уретри, звуження та стеноз дистальніше каменю, інші).

16461141976846

Як відбувається процедура видалення каменів

Проводиться вона під загальною анестезією (наркозом), тому пацієнт не відчуває біль. Місце розташування твердого утворення визначається лікарем за допомогою спеціального інструменту – ендоскопу.

Впливаючи на камінь лазерними імпульсами його руйнують – конкремент подрібнюється до стану пилу чи піску. Після цього в сечові шляхи вводиться спеціальний інструмент – уретеропієлоскоп, і залишки роздрібленого каменю виводяться через уретру природнім шляхом.

Введення інструментів через фізіологічні шляхи дозволяє не робити розрізи на шкірі, тим самим уникати появи ускладнень. Після лазерної літотрипсії не залишається шрамів, що важливо, особливо для жінок.

Проведення лазерної літотрипсії в нашій клініці відбувається за допомогою сучасного обладнання, під ретельним наглядом кваліфікованих лікарів. Завдяки унікальній методиці вдається зберегти орган, уникнути відкритої хірургічної операції. Ефективність процедури досить висока, при цьому ціна процедури оптимальна. Замовити лазерну літотрипсію у Львові можна на сайті нашої клініки.