Loading...

Лікування нетримання сечі

Лікар уролог » Лікування » Лікування нетримання сечі

Єдиним і основним симптомом є періодичне мимовільне витікання порції сечі. Також існує така форма нетримання, як енурез. В цьому випадку мимовільні акти сечовипускання найчастіше відбуваються уві сні. Як правило, така проблема виникає у дітей.

При первинному зверненні уролог проводить такі діагностичні заходи: опитування з метою виявлення скарг і загальний огляд, за результатами якого будуть рекомендовані подальші діагностичні заходи і аналізи для виявлення причини такого стану.

Для уточнення передбачуваного виду нетримання лікар призначає додаткове обстеження. Це УЗД органів сечової системи, мікробіологічне дослідження
сечі, цистоскопію, рентгенологічне дослідження.

Після ретельного обстеження лікар призначає тип лікування, який залежить від виявленої форми нетримання і передбачає різні підходи.

Всього розрізняють кілька видів лікування: безопераційне, медикаментозне і хірургічне втручання.

Лікування нетримання сечі - Ціни та термiни

Ціна
Терміни
Наші послуги
Лікування

Однією з поширених проблем серед дітей, чоловіків та жінок, є нетримання сечі. Лікування даного захворювання повинно проводитися оперативно, при виявленні перших симптомів хвороби. Проблема полягає в мимовільному виділенні сечі. Це може спостерігатися у пацієнтів різного віку, але найчастіше нетримання сечі зустрічається у чоловіків та жінок похилого віку.

Захворювання значно знижує якість життя, викликає сором, що призводить до соціальної самоізоляції, в деяких випадках хвороба може призвести до виникнення депресії, психічних розладів. Нетримання сечі виникає з наступних причин:

  • розлад анатомічних взаємовідносин сечового міхура, сечовивідного каналу та інших органів тазу;
  • зміни в центральній або периферичній нервовій системі (вони призводять до порушень функцій органів тазу);
  • клімакс (зміни гормонального фону призводять до старіння, атрофії тканин органів сечової та статевої систем, м’язів, зв’язок тазового дна).

Нетримання сечі у чоловіків з’являється при збільшенні розміру простати, частковому перекриванню просвіту уретри, що викликає розтягнення м’язів детрузора. Після менопаузи у жінок знижується рівень естрогенів, що призводить до атрофічного уретриту, зниженню уретрального опору. У молодих пацієнтів нетримання сечі найчастіше розвивається несподівано, але лікується швидко.

Класифікація

Найчастіше діагностується нетримання сечі у жінок. Лікування залежить від виду захворювання. Інконтиненція (нетримання сечі) може бути трьох типів.

  1. Стресове (нетримання під час сміху, кашлю, зміни положення тіла, іншої фізичної активності).
  2. Імперативне (невідкладне). Представляє собою мимовільну втрату сечі без фізичного напруження, до чого призводить нестерпний позив на сечовипускання.
  3. Змішане (поєднання двох перших типів).

Ургентне нетримання сечі лікується консервативним методом, що передбачає медикаментозну терапію. Окрім препаратів, лікар призначає фізіотерапію, гімнастику для тренування м’язів сечового міхура. Нетримання сечі стресове у людей середнього, похилого віку, передбачає, найчастіше, хірургічне втручання.

Якщо проблема діагностується у пацієнта молодого віку (досить часто нетримання сечі розвивається несподівано), в цьому випадку на початковій стадії хвороби призначається гімнастика, фізіотерапія, що зміцнюють м’язи тазового дна. Сучасна медицина пропонує багато різноманітних методик, що ефективно лікують стресове нетримання сечі.

Діагностичні процедури передбачають застосування суб’єктивних методів (опитування пацієнта, анамнез,) та об’єктивних. Вони складається з комбінованого уродинамічного обстеження, УЗД, гінекологічного обстеження з взяттям функціональної проби, проведення уретроцистоскопії.