Loading...

Літотрипсія (дроблення каменів)

Лікар уролог » Лікування » Літотрипсія (дроблення каменів)

Дроблення каменів, або літотрипсія – це сучасна лікувальна процедура, що представляє собою руйнування конкрементів (каменів) у різних відділах органів сечовивідної системи:

 • нирках;
 • сечовому міхурі;
 • сечоводах;
 • сечівнику.
Дроблення каменів в нирках та інших органах сечовивідної системи є альтернативою операції, оскільки така методика не потребує хірургічного втручання та великих розрізів на тілі. Однією з особливостей літотрипсії є низька травматичність процедури.

Літотрипсія заснована на безпосередньому впливі на камінь за допомогою ультразвуку, що викликає поступове руйнування твердого утворення.

Під дією ударних енергетичних хвиль камені дробляться до стану піску чи маленьких часточок, після чого виводяться з організму неінвазивно природнім шляхом. Такі хвилі за своєю природою не здатні руйнувати м’які тканини.

Дроблення каменів в жовчному міхурі, в нирках, в сечоводі та інших органах сечовивідної системи, проводиться тільки після проходження ретельного лікарського обстеження.

Види літотрипсії

Існує чотири основні види літотрипсії. Застосування тієї чи іншої методики залежить від локалізації каменю, його густини та розміру. Також враховуються побажання пацієнта.

За допомогою цієї методики, дроблення каменів та видалення конкрементів відбувається шляхом застосування ендоскопічних інструментів. Їх введення безпосередньо в чашково-лоханкову систему нирки здійснюється через шкіру. Перкутанна літотрипсія є ефективною для пацієнтів зі складною формою захворювання, тобто для осіб з:

 • каменями в нирках, розмір яких складає від 2-х см і більше;
 • коралоподібними конкрементами;
 • цистиновими каменями, для руйнування яких неможливо застосувати дистанційну літотрипсію;
 • твердими утвореннями в нирках, що були пересаджені;
 • каменями в нирках, що мають аномалії розвитку;
 • ожирінням;
 • деформаціями скелету;
 • що мають тільки одну нирку.

Процедура відноситься до дуже результативного способу лікування сечокам’яної хвороби. Основа методики – введення в сечовий міхур, сечовід або лоханку особливого апарату – ендоскопу, за допомогою якого і відбувається дроблення каменів.

Завдяки ендоскопічному візуальному контролю вдається роздробити камінь у будь-якому відділі сечовивідних шляхів та повністю вивести уламки конкременту назовні. Для дроблення каміння в чашках і лоханкі нирки застосовують спеціальні гнучкі інструменти.

До плюсів контактної літотрипсії відносяться:

 • висока ефективність та результативність;
 • виведення дрібних твердих фракцій з сечею;
 • мінімальне пошкодження шкіри та слизових.

Це безконтактне дроблення каменів за допомогою ударних хвиль. При такій методиці тканини не пошкоджуються, конкремент перетворюється на дрібний пісок чи маленькі фракції, які виводяться з організму поступово при сечовипусканні. Проводиться процедура амбулаторно з застосуванням місцевого наркозу.

У дистанційної літотрипсії є ряд суттєвих переваг:

 • мінімальна травматичність;
 • ефективність;
 • нетривалий реабілітаційний період.

За допомогою цього методу можна руйнувати камені  невеликого розміру (до 2 см) в нирках та в сечоводах.

Крім того, що літотрипсія є малоінвазивною, з мінімальним ризиком розвитку ускладнень, серед інших переваг цієї сучасної методики можна виділити:

 1. Можливість видалення каменів, незалежно від їх локалізації, походження та сольового складу.
 2. В деяких випадках для видалення конкрементів достатньо навіть однієї процедури.
 3. Після процедури фрагменти каменів не залишаються.
 4. Нетривалий період реабілітації (від 1 до 2 днів).
 5. Збереження естетичного зовнішнього вигляду шкіри, відсутність шрамів, завдяки тому, що під час літотрипсії шкірні покрови не задіяні, оскільки ендоскопічна операція проводиться через сечівник.
 6. Можливість ефективно видаляти камені будь-якого розміру – від найменших до 1,5-2 см в діаметрі, до великих.
 7. Процедура повністю безболісна.

Для того, щоб лікування було максимально ефективним, а процес реабілітації пройшов без появи ускладнень, пацієнти проходять комплексну передопераційну підготовку.

Ціни на дроблення каменів Львів

 • Перкутанна літотрипсія
  від 8.000 грн
 • Контактна літотрипсія
  від 7.000 грн
 • Дистанційна літотрипсія
  від 5.500 грн
Адреса
Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м.Львова.
М. Львів, вул. Івана Миколайчука 9

Наші послуги
Лікування

Медична процедура, що передбачає фізичне руйнування твердих мас – каменів в нирках, жовчному міхурі, сечовивідних каналах, називається літотрипсія. Вона передбачає дроблення каменів, та виведення їх частин з організму. Призначається у випадку, коли камені не виходять самостійно, що призводить до погіршення самопочуття, виникнення сильного болю, розвитку ускладнень. Літотрипсія – це сучасна високотехнологічна методика, що дозволяє зруйнувати камені будь – якого типу. 

Дроблення каменів в нирках відбувається з застосуванням лазерного обладнання. Через сечовивідні канали до каменя підводиться міні відеокамера та спеціальний лазерний зондуючий пристрій – літотрипер. Він безпосередньо руйнує камені, перетворюючи їх в пісок, або розбиваючи на дрібні фрагменти. Завдяки ендоскопічному візуальному контролю, можна зруйнувати камені в нирках, а також в будь – якому відділі сечовивідних шляхів, повністю вивести їх з організму. Лазерна літотрипсія – це недовготривала процедура (її тривалість приблизно 1 година), але стовідсотково це одна з найефективніших, безболісних процедур, що дозволяє видалити камені не тільки в нирках, а й в жовчному міхурі, органах сечовивідної системи.

Rectangle 2335
Rectangle 23351

Основними показаннями для проведення процедури є:

 • наявність каменів у нирках, сечовому міхурі, сечовивідних каналах, розмір яких складає від 5 і більше мм;
 • гострий приступ ниркової коліки;
 • часті загострення запальних захворювань сечостатевої системи, при наявності в ній каменів;
 • наявність залишків фрагментів каменів після їх попереднього дроблення;
 • відсутність позитивного ефекту після проведення консервативної терапії.

На виведенні каменів які знаходяться в сечоводі, сечовому міхурі, нирках, у Львові, спеціалізується кваліфікований лікар – уролог Валецький Роман Юрійович з багаторічним практичним досвідом. Після первинної консультації, якісного обстеження на сучасному високотехнологічному медичному обладнанні, наявності показань та відсутності протипоказань, буде проведена літотрипсія.

Після процедури лікар надасть рекомендації щодо періоду реабілітації. Ціна послуг вигідна. Лазерна літотрипсія передбачає обов’язкову комплексну передопераційну підготовку, що суттєво збільшить ефективність лікування, знизить ризик виникнення ускладнень в період відновлення.