Loading...

Літотрипсія (дроблення каменів)

Лікар уролог » Лікування » Літотрипсія (дроблення каменів)
Наші послуги
Лікування

Медична процедура, що передбачає фізичне руйнування твердих мас – каменів в нирках, жовчному міхурі, сечовивідних каналах, називається літотрипсія. Вона передбачає дроблення каменів, та виведення їх частин з організму. Призначається у випадку, коли камені не виходять самостійно, що призводить до погіршення самопочуття, виникнення сильного болю, розвитку ускладнень. Літотрипсія – це сучасна високотехнологічна методика, що дозволяє зруйнувати камені будь – якого типу. Вона може бути:

  • перкутанна;
  • дистанційна;
  • контактна.

Дроблення каменів в нирках відбувається з застосуванням лазерного обладнання. Через сечовивідні канали до каменя підводиться міні відеокамера та спеціальний лазерний зондуючий пристрій – літотрипер. Він безпосередньо руйнує камені, перетворюючи їх в пісок, або розбиваючи на дрібні фрагменти. Завдяки ендоскопічному візуальному контролю, можна зруйнувати камені в нирках, а також в будь – якому відділі сечовивідних шляхів, повністю вивести їх з організму. Лазерна літотрипсія – це недовготривала процедура (її тривалість приблизно 1 година), але стовідсотково це одна з найефективніших, безболісних процедур, що дозволяє видалити камені не тільки в нирках, а й в жовчному міхурі, органах сечовивідної системи.

Коли проводиться процедура

Основними показаннями для проведення процедури є:

  • наявність каменів у нирках, сечовому міхурі, сечовивідних каналах, розмір яких складає від 5 і більше мм;
  • гострий приступ ниркової коліки;
  • часті загострення запальних захворювань сечостатевої системи, при наявності в ній каменів;
  • наявність залишків фрагментів каменів після їх попереднього дроблення;
  • відсутність позитивного ефекту після проведення консервативної терапії.

На виведенні каменів які знаходяться в сечоводі, сечовому міхурі, нирках, у Львові, спеціалізується кваліфікований лікар – уролог Валецький Роман Юрійович з багаторічним практичним досвідом. Після первинної консультації, якісного обстеження на сучасному високотехнологічному медичному обладнанні, наявності показань та відсутності протипоказань, буде проведена літотрипсія.

Після процедури лікар надасть рекомендації щодо періоду реабілітації. Ціна послуг вигідна. Лазерна літотрипсія передбачає обов’язкову комплексну передопераційну підготовку, що суттєво збільшить ефективність лікування, знизить ризик виникнення ускладнень в період відновлення.