Loading...

Лікування кісти нирки

Лікар уролог » Лікування » Лікування кісти нирки

Кіста нирки – патологічний процес, що характеризується утворенням в нирці однієї або декількох замкнутих порожнин з серозної рідиною. Прості кісти можуть бути поодинокими або множинними, односторонніми або двосторонніми і виникати в будь-якому віці. Кіста нирки патології не рідкісна і частіше зустрічається у другій половині життя, а протікає, як правило, безсимптомно. У ряді випадків, проста кіста може супроводжуватися болями, підвищенням артеріального тиску, а іноді і ускладнитися інфікуванням, крововиливом або її розривом.

Лікування кіст нирок

Більшість кіст нирок не вимагають ніякого лікування. Однак необхідно їх спостереження (щорічне УЗД нирок).

З методів лікування простий кісти нирки застосовують черезшкірну пункцію кісти з введенням в її порожнину склерозирующих речовин і лапароскопічні
хірургічні втручання.

Показання до оперативного лікування кісти:

  • збільшена кіста обсягом понад 100см3;
  • біль;
  • артеріальна гіпертензія;
  • нагноєння кісти.

Найменш інвазивним методом лікування кісти нирки є її пункція під ультразвуковим контролем. Цей метод лікування прийнятний тільки при кістах невеликого розміру (до 4-6 см) і розташованих в області полюсів нирки і по її задній поверхні. Госпіталізація не потрібна.

Найбільш сучасним і максимально ефективним методом лікування кісти нирки є її лапароскопічна резекція, що дозволяє радикально видалити кістозне освіту в будь-якій зоні органу, провести найбільш точну диференціальну діагностику з новоутворенням нирки. Оперативне втручання виконується під загальною анестезією. Тривалість перебування пацієнта в клініці становить 3-4 дня. Тривалість реабілітації після оперативного лікування не перевищує 5-7 днів.

Лікування кісти нирки - Ціни та термiни

Ціна консультації
Терміни

300 грн

щоденно

Наші послуги
Лікування

Ефективне лікування кісти нирки у Львові проводить кваліфікований лікар – уролог Валецький Роман Юрійович. Кіста – це доброякісне новоутворення, що з’являється в одній або обох нирках. Вона відокремлює вміст порожнини, від тканин, що знаходяться поряд, за допомогою капсули, яку утворює рубцева (сполучна тканина). Тим самим утворюється замкнутий простір. Це є загальною особливістю кіст.

Вміст кіст – прозора рідина. Причини утворення кіст в нирках різні. Це можуть бути травми, запальні процеси, що відноситься до набутих. Також кісти можуть бути вродженого характеру. 

Кіста нирки діагностується у більшості пацієнтів, вік яких більше 50 років. Найчастіше наявність новоутворення не позначається негативно на стані людини, тому виявляються вони випадково. Але буває й так, що кіста шкодить організму, що викликає:

  • інфікування;
  • перетискання сечовивідної системи (миску, сечовода);
  • призводить до появи кровотечі, болю;
  • стискання, руйнування здорової паренхіми нирок, за рахунок збільшення розміру кісти.

Окрім цього, якщо лікування кісти нирки відсутнє, вона може трансформуватися в злоякісну пухлину, або розірватися. В таких випадках обов’язковим є лікування хірургічним методом, тому що консервативні методи (застосування медикаментів) не здатні усунути кісту.