ПЕРЕДЧАСНА ЕЯКУЛЯЦІЯ (ПЕ)

✅ВИЗНАЧЕННЯ / ПРИЧИНИ / ВИДИ ⠀ 1. На передчасну еякуляцію скаржиться близько 40% чоловічої частини населення. АЛЕ! Якщо підходити до визначення ПЕ більш професійно, можна розбити його на наступні критерії: – це еякуляція протягом хвилини з моменту початку статевого акту; – неможливість продовжити статевий акт; – негативні психоемоційні переживання пов’язані з цим розладом. В такому вигляді передчасна еякуляція вже зустрічається лише у 4% чоловіків! ⠀ 2. Основні причини ПЕ: психологічні проблеми, підвищена чутливість головки статевого члена, порушення обміну гормонів в головному мозку (серотонін / дофамін / окситоцин), а також різні супутні проблеми (хронічний простатит, зниження рівня тестостерону, еректильна дисфункція, порушення функції щитоподібної залози. ПЕ може також носити спадковий характер. ⠀ 3. Класифікацій ПЕ безліч: первинна / вторинна; варіабельна /суб’єктивна; психогенна / біогенна і тд. Але проблема в тому, що жодна з них не несе в собі практичну цінність.

✅ДІАГНОСТИКА. Основа діагнозу – це, звичайно ж, скарга чоловіки і відповідність її критеріям, які я наводив вище. Пацієнту з діагнозом ПЕ призначають виконання клінічного аналізу крові, визначення ліпідного профілю, глікозильованого гемоглобіну, загального аналізу сечі та посіву сечі (при підозрі на запалення), тестостерону, пролактину і тиреотропного гормону. Також всім пацієнтам виконується УЗД простати.

✅ЛІКУВАННЯ.

🔸1) Подовження статевого акту за рахунок поведінкових методів впливу. До 80% пацієнтів з ПЕ відчувають ті чи інші психоемоційні переживання з цього приводу, які тільки посилюють проблему. Більш того, не завжди є можливість сміливо обговорити проблему з статевим партнером. Залучення відповідного фахівця (психолога / сексолога) може значно допомогти в лікуванні ПЕ. У комплексі – це досить ефективний підхід.

🔸2) Подовження статевого акту через ослаблення чутливості головки члена. Нанесення на головку статевого члена кремів на основі лідокаїну і ін. анестетиків у вигляді спрею. Якщо використовується крем, зазвичай наносять за 20 хвилин до статевого акту і змивають перед самим статевим актом або надягають презерватив. Таким чином можна подовжити акт до 6-10 хвилин.

🔸3) Перетин шкірних гілочок спинного нерва статевого члена або, так звана селективна дорсальна нейротомія статевого члена. За різними даними ефективність методу. залежить від кількості пересічених гілочок і коливається від 40 до 90%.

🔸4) Обрізання крайньої плоті: за даними ряду робіт, в перший час після обрізання чутливість шкіри головки статевого члена дещо посилюється, але з часом, протягом 4-6 місяців, починає знижуватися. Ефективність коливається від 10 до 40%. Останній мета-аналіз 12 робіт, включали сумарно близько 20 тис пацієнтів, не показав ефективності обрізання для лікування ПЕ.

🔸5) Введення під шкіру голівки статевого члена гелю гіалуронової кислоти – це призводить до збільшення головки статевого члена в обсязі, а також у 70% пацієнтів спостерігається подовження ПА. Ефект може зберігатися до 5 років.

🔸6) Подовження статевого акту через вплив на головний мозок – препарати групи інгібіторів зворотного захоплення серотоніну. Серотонін – це нейрогормон, який перебуваючи між нервовими клітинами гальмує наступ еякуляції. Препарати цієї групи роблять так, що серотонін довше залишається між нервовими клітинами в головному мозку, тим самим продовжують статевий акт.

🔸7) Лікування простатиту.

❗ВИСНОВОК. На жаль, ідеального рішення проблеми ПЕ на даний момент не існує, але з огляду на те, як стрімко розвивається наука – впевнений, воно не за горами! Дуже сподіваюся, що цей матеріал став корисним для вас! Бережіть себе і ніколи не впадайте у відчай, вихід завжди є.😊

Якщо наявна вищеописана проблема, прийом пацієнтів, консультація і лікування з приводу передчасної еякуляції проводиться у м. Львові за адресою, вказаною на сайті.